15. svibnja 2019.

Postani dio tima STIFF-a

Studentski filmski festival STIFF traži volontere!

Studiraš na Sveučilištu u Rijeci? Voliš filmove i filmske festivale, zanima te kako funkcionira produkcija festivala i želiš se u nju uključiti ? Prijavi se!

STIFF film festival traži kreativne, poduzetne i vrijedne studentice i studente koji će postati dio organizacijskog tima šestog izdanja Međunarodnog studentskog filmskog festivala, koji se od 17. do 21.10.2019. odvija u Art-kinu u Rijeci.

STIFF-ov festivalski tim nudi ti znanje i iskustvo u organizaciji kulturnih sadržaja, radu na društvenim mrežama i odnosima s javnošću, dizajnu, prevođenju, dokumentiranju, hostanju.  I da, masu dobrih filmova! Pročitaj opise volonterskih pozicija i apliciraj na tebi najzanimljiviju. Ispunjenu prijavnicu pošalji do subote 25.5.2019. na skc@uniri.hr .

Prijavnica-STIFF-2019Download
STIFF 2018

Međunarodni studentski filmski festival / Student International Film Festival (STIFF) prvi je hrvatski međunarodni festival koji je posvećen isključivo studentskom filmu. Pokrenut je 2014. godine u produkciji udruge Filmaktiv i Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci, a ima za cilj predstavljanje najboljeg od svjetske studentske filmske produkcije.

Tema ovogodišnjeg festivala je STRAH. Kroz program 6. STIFF-a diskutirat će se o uzrocima i posljedicama kulture straha, o interesima, ulogama i narativima koji nas plaše i stvaraju individualnu, ali i opću nesigurnost. Diskusije i radionice bit će usmjerene na metode otpora i borbe protiv straha i opresije s naglaskom na kreativne i hrabre izražaje i odluke u filmu i umjetnosti.

1. PR i društvene mreže

Funkcija: Web administrator/ica, ContentWriter/ica

Opis posla: Osmišljavanje tekstova za društvene mreže, objava tekstova i administriranje službenih mrežnih i društvenih stranica festivala.

Opis-posla_webadmin-2019Download

2. Prevođenje

Funkcija: Prevoditelj/Prevoditeljica – hrvatsko-engleski jezik/englesko-hrvatski jezik

Opis posla: Prijevod i lektura filmova, titlovanje. Prijevod tekstova za mrežne stranice i programsku knjižicu STIFF-a.

Opis-posla_prijevod2019Download

3. Fotografija – video dokumentiranje

Funkcija: Fotograf/kinja i snimatelj/ica STIFFa

Opis posla: Fotografiranje i snimanje (dokumentiranje) glavnog i popratnog programa festivala