13. svibnja 2019.

U okviru 46. DIES ACADEMICUSA Sveučilišta u Rijeci, u utorak 14.05.2019., s početkom u 11:15 na Kampusu Sveučilišta u Rijeci (Caffe bar „Akvarij“) održati će se događanje „Trst i Rijeka 2020. Europska prijestolnica znanosti i Europska prijestolnica kulture: dva grada, dva događanja, more mogućnosti“.

Pozdravne govore održat će rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, rektor Sveučilišta u Trstu prof. dr. sc. Maurizio Fermeglia, pročelnik Odjela za kulturu Grada Rijeke Ivan Šarar, predstavnik Grada Trsta i veleposlanik Talijanske Republike u Republici Hrvatskoj Nj. E. g. Adriano Chiodi Cianfarani.

Kratke prezentacije održat će direktorica Trgovačkog društva Rijeka 2020 Emina Višnić, predsjednik Međunarodne zaklade u Trstu prof. dr. sc. Stefano Fantoni i voditeljica projekta „Susjedstvo Kampus“ prof. dr. sc. Rajka Jurdana-Šepić.

Cilj ovog događaja jest dodatno jačanje društvenih, kulturnih, znanstvenih i ekonomskih veza, ali i daljnje jačanje strateške suradnje Trsta i Rijeke, šire zajednice i znanosti, posebno uzevši u obzir nadolazeću 2020. godinu u kojoj Trst nosi titulu Europske prijestolnice znanosti, a Rijeka titulu
Europske prijestolnice kulture.

Dnevni red događanja možete preuzeti ovdje:

ECOC-ESOF_dnevni red_HRVDownload