21. prosinca 2021.

SKC – izvrsno poticanje mladih na kreativnost

Sveučilište u Rijeci posebno je zahvalilo Studentskom kulturnom centru na poticanju kreativnosti

Na Građevinskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, danas, 21. prosinca 2021. održana je svečana dodjela zahvalnica nagrađenim djelatnicima i studentima Sveučilišta u Rijeci, koji su u protekloj godini za svoj rad ili doprinos primili nagrade na državnoj, županijskoj, gradskoj ili međunarodnoj razini, kao i posebnih zahvalnica sveučilišnim institucijama, među kojima i SKC-u. Zahvalnice je dodijelila rektorica prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija.

Čast mi je i zadovoljstvo što vam danas mogu uručiti ove zahvalnice te vam iskazati voim putem duboko i iskreno poštovanje. Vaši uspjesi su i uspjesi Sveučilišta u Rijeci pa vjerujem da se odlično osjećate zbog vlastitih uspjeha, ali znajte da se jednako dobro osjećamo i mi. Zahvalni smo svima koji rade, ali kada netko dobije vanjsko priznanje, to je onda posebna potvrda izvrsnosti, na nama posebna prigoda da vam zahvalimo. Ne smjemo dopustiti da nas neka nelagoda i pretjerana skromnost sputa u samopricanju vlastitih uspjeha, a s druge strane moramo kolegijalno bodriti i isticati i uspjehe svojih kolega. Za svaku je zajednicu, za svako društvo, važno da prepozna svoje najbolje. Ispraćemo ovih dana i drugu pandemisjku godinu, koja je bila test za sve nas, ali to vrijeme nismo izgubili, nego smo ga, što se najbolje očituje na vašim primjerima, itekkako dobro iskoristili. Zahvaljujem vam od srca i čestitam na vašim uspjesima. Sveučilište je bolje mjesto zbog vas!, rekla je u svojem obraćanju rektorica te dodijelila zahvalnice.

Studentskom kulturnom centru dodijeljena je zahvalnica zbog izvrsnog poticanja mladih na kreativnost i stvaranje te razvijanje audiovizualne pismenosti mladih ljudi, kao i višegodišnju organizaciju Međunarodnog studentskog filmskog festivala (STIFF-a) kojeg u suradnji s udrugom Filmaktiv provodimo već 8. godina.

Text i fotografije: UNIRI