15. ožujka 2023.

SKC natječaj 2023 – potpisani ugovori

Potpisivanjem ugovora s korisnicima, zaključen je ovogodišnji Natječaj za financiranje studentskih projekata iz kulture i umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

Podržan je i financiran 21 projekt s ukupnim iznosom od € 12,590.00. Visina dodijeljenih sredstava utvrđena je na temelju evaluacija, traženoga iznosa financiranja, specifikacije troškova, realnih potreba i kvalitete projekata.

Ove jubilarne 10 godine obilježavanja postojanja Studentskog kulturnog centra, podržani su studentski projekti: Produkcije umjetničkih radova (filmovi, glazba, časopisi s temama iz kulture i umjetnosti,…), edukacijski programi (radionice i predavanja,…), izložbe, razgovori s umjetnicima i kulturnim radnicima, diplomski i završni radovi te koncerti.

Podržani projekti i voditelji_ce:

Studentski fanzin .drugost  (Grupa studentica “Drugarice”) – voditeljica:    Lucija Ćurković (FFRI)

Klimt – jučer i danas  – voditelj: Ivan Topolovčan (FFRI)

Radionica – “Igra svjetla i sjena” (grupa) – voditeljica: Ružica Segarić (APURI)

Što je popularno u popularnom romanu? – voditeljica: Mihaela Kajić (FFRI)

Interaktivni prostor uspomena – voditeljica: Tonka Špoljar (APURI)

Heklanci  (grupa) – voditeljica: Laura Jurić (APURI)

cirKULiranje  (Grupa Grupica) – voditeljica: Lucija Ćurković (FFRI)

“ISPOD DUBINE”  (grupa) – voditeljica: Anja Glavočević (APURI)

UNUTARNJA TIŠINA – voditeljica: Matea Oslić (APURI)

dokumentarni kratki film “Toliko puta” – voditeljica: Nina Sorić (FFRI)

KATERIANA – KONCERT – voditeljica: Katarina Jureša (FFRI)

Zdravog Tijela Duh – voditeljica: Ana Marija Lončar (APURI)

Potreseno, ali ne slomljeno  (grupa BAMM) – voditeljica: Bea Repanić Žerjav (APURI)

Igra kao skulptura, skulptura kao igra – voditelj: Tin Andonovski (APURI)

VGA 05 – voditeljica: Petra Radić (FFRI)

Kikimora – voditeljica: Anđela Brzaj (APURI)

Streetartera  (Udruga za Mlade “Briješ?”) – voditeljica: Hana Belobrk

Medvjeđi luk (post-produkcija) – voditeljica: Gea Rajić (APURI)

“Tijelo kao medij” – voditeljica:  Klara Dujmović (APURI)

prezentacija diplomskog rada „Znoj ljudskog mesa“ – voditeljica: Mariana Ban (APURI)

Zvučna kulisa kao ravnopravni akter scenskog prostora – voditeljica: Sara Viljušić (APURI)

Neki od studentskih projekata iz kulture i umjetnosti upotpunit će i obljetničku produkciju SKC-a povodom 10 godina osnutka.