19. prosinca 2013.

Projekt iz arhive (2016.-2021.): Susjedstvo Sveučilišni Kampus

Sveučilišni Kampus bio je dio programskog pravca 27 Susjedstva u sklopu EPK Rijeka 2020. Glavna ideja programskog pravaca 27 Susjedstva bila je razvijanje lokalnih kulturnih centara s naglaskom na model građanstva (model of citizens). Kroz trajanje programa, stvorene su višestruke prilike za kulturnu razmjenu diljem cijele Europe, ali i umrežavanje s kojim dolazi i do komunikacije između gradova, regija i država.

Od 2016. do 2021. godine, sveučilišni Kampus otvoren je i široj društvenoj zajednici, na način da se lokalno stanovništvo uključilo u provedbu događanja na Kampusu. Sudjelovanjem Sveučilišta, odnosno sveučilišnog Kampusa unutar programa EPK Rijeka 2020, započeta je suradnja Sveučilišta u Rijeci i Trsta koji je 2020. nosio titulu Europske prijestolnice znanosti.

Završni izvjestaj_susjedstvo kampus