Bulle d’amour – diplomska izložba Višnje Laginje

prva-strana Što je ljubav Bulle d'amour diplomska je izložba studentice Akademije primjenjene umjetnosti Sveučilišta u Rijeci Višnje Laginje, pod mentorstvom red. prof. art. Đorđe Jandrića i doc. art. Darije Žmak Kunić. Ljubav prema sebi, početak je staze kojom smo kročili. Tom stazom istražujemo roditelje, druge ljude, muškarce, žene, djecu, bogove...Potom dolazi vrijeme u kojem zapnemo u mjehuriću jedne od ljubavi.  Trudimo se, radimo, mukotrpno klešemo i oblikujemo iz dana u dan, iz godine u godinu...promatramo kako i drugi, svatko u svom mjehuriću čini to isto. Ljubav je duhovni put - kojim prolazimo sami - a opet tako tjelesna, neodvojiva na putu spoznavanja. Rađanje, letenje, uzdizanje, padanje, umiranje, rađanje....Pritajena, uvjetovana, majčinska, prijateljska, platonska, virtualna, božanska, neuvjetovana, imaginarna, mala, strastvena, velika mirna, uzburkana, tragična... I možda dođe dan kad spoznaš da život u mjehuriću nije dovoljan, da ljubav ne možeš oblikovati, da ljubav jednostavno treba pustiti da se raspukne i spoji sa svime... Što je to ljubav? Trenutak vječnosti bez razuma ali sa svijesti o svim stvarima. To je apsolutni mir bez svjesnosti o ne-miru. To su sve stvari bez kraja zaboravivši obmanu završavanja. To je jednostavno JEST-ITOST.  Svoje središte ima u jednom „JA“  kojem su strane sve strasti.     Otvorenje izložbe zakazano je za utorak, 13. studenoga u 20h u Galeriji SKC. Izložbu koja propituje Što je to ljubav?  možete pogledati do 23.11.2018.