17. prosinca 2013.

VIRTUALNI PROSTOR ZA STUDENTSKU KULTURU

Portal Studentskog kulturnog centra zamišljen je kao  virtualni prostor namijenjen studentima, ali i svima onima koji su zainteresirani za kulturna zbivanja.

SKC portal  želi objediniti i promovirati kulturne, kritičke, zabavne te edukativne aktivnosti koje se odvijaju na Sveučilištu u Rijeci kao i povećati vidljivost brojnih kulturno-umjetničkih sadržaja koji su aktualni u gradu Rijeci i njezinoj okolici. Želimo omogućiti lakši pregled svih događanja, evidenciju natječaja i kulturno obojenih sadržaja koji su od interesa za studente ali i širu publiku.

skcportal

Na SKC portalu pronaći ćete :

1. Informacije o najnovijim PROJEKTIMA I INICIJATIVAMA SKC-a i Sveučilišta u Rijeci,

2. NAJAVE  naših događanja, kao i detaljni mjesečni kalendar kulturnih događanja na području filma, glazbe, likovnih i dramskih umjetnosti u gradu Rijeci i šire.

3.  NATJEČAJE za potpore studentskim kulturnim produkcijama  koje raspisuje SKC te natječaje za uključivanje zainteresiranih u SKC-ov organizacijsko-izvedbeni tim.

4. Sve recentne NATJEČAJE namijenjene produkciji, promociji i edukaciji u okviru kulture raspisanih od strane hrvatskih i svjetskih organizacija, institucija, fondova, udruga …

5. Uskoro će na našem portalu osvanuti i sekcija po nazivom «Studentski život» koja će pokrivati teme iz studentske svakodnevice vezane uz sport, prehranu, zabavu , znanost, studentske udruge, te bazu studentskih službi i svih usluga i povlastica na raspolaganju studentima.

Osim najava i praktičnih savjeta ovaj dio weba pratit će brojne riječke, ali hrvatske studentske medije ( časopise, e-časopise, portale, fanzine, online radio i video podkaste…) i time proširiti uvid u aktivnosti i razmišljanja studenata sa raznih strana Hrvatske.

Ovim putem pozivamo studente koji bi voljeli pisati članke, najave i recenzije vezane uz kulturu ili vezane uz kategoriju «Studentski život»,  odnosno vide se u ulozi dizajnera ili fotografa – da nam se jave na skc@uniri.hr .