15. ožujka 2016.

VI. Dan povijesti umjetnost

VI. Dan povijesti umjetnosti održao se 18. ožujka – s početkom u 09:30 sati te zatvaranjem u 20:00 sati. Tema je arhitektura to jest problemi današnje arhitektonske prakse. Dan povijesti umjetnosti sastojao se od predavanja stručnjaka i studenata, dvije radionice, vodstvo, tribina i već poznata izložba ,,Novo u starom”.

PROGRAM:

FILOZOFSKI FAKULTET (predavaonica 207) 9:30 – 13:00h
Idis Turato – Arhitektura konteksta
Maruša Zorec – Slojevi starih i novih vremena
Marko Smoljan – Rad riječkih studenata PUM-a na projektu ,,Stoljetna arhitekture na jadranskim otocima”
Nikolina Jelavić Mitrović – SUDAR BAŠTINA – modeli prezentacije muzejskih postava unutar povijesnih građevina
Lea Knežević i Robert Predovan – Radnička naselja u Rijeci – Turnić i Ogranak

13:00h – otvorenje izložbe Novo u starom, Filozofski fakultet, 2. Kat

Radionice
14:00-16:00h – OŠ. Vladimir Gortan ”Šarengrad”
14:30-17:30h – Društvo arhitekata Rijeka ”Čitanje uzoraka”
14:30h – Vodstvo: ”Industrijska ulica – Putem riječke industrijske priče” (mjesto polaska: Torpedo, okretište autobusne linije 8)

Mali Salon 18:00 – 20:00h
Gordan Resan – O radu Društva arhitekata Rijeka i provođenju arhitektonskih natječaja
Dušan Kostić – Idejni projekt baptističke crkve na Zametu
Igor Rožić – Novi kompleks JGL Svilno 2
Vladi Bralić – Zgrada Astronomskog centra Rijeka

Više o VI. Danu povijesti umjetnosti pogledajte na linku.

Voditeljica projekta je FFRI studentica Mia Krneta (uz ostatak tima), a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.