22. listopada 2018.

USG Faust – Isti ili različiti, Priča o nama, Identitet

Foto by Ruxandra Stanescu

Udruga studenata germanistike je sa svojom dramskom skupinom ove godine je prošla „pola“ Europe. Djelo „Unter uns“ izveli smo u Republici Češkoj, Hrvatskoj i Rumunjskoj. Svojim radom smo dobili mnoga poznanstva i proširili svoja znanja i ambicije za sljedeću akademsku godinu.

Studenti koji su aktivno sudjelovali u projektu dobili su mogućnost upoznati studente koji studiraju germanistiku u drugim državama ili drugim Sveučilištima i razmijeniti iskustva i dojmove. Naši gledatelji dobili su na uvid djelo koje ih je potaklo na razmišljanje o aktivnoj temi izbjeglica u Europi i svijetu.

Voditelj projekta je FFRI student Marko Berberović, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.