02. lipnja 2021.

UNIRI paneli izložba: Inkluzivni Kampus

U srijedu, 2 lipnja 2021., postavljena je izložba “Inkluzivni Kampus” na sveučilišnom Kampusu u Rijeci na šetnici prema zgradi STEPRI, na vanjskim panelima.

Izložba je rezultat istoimenog projekta „Inkluzivni Kampus“ koji je započeo još 2019. Projekt su osmislile i vodile doc.dr.sc. Iva Mrak s Katedra za arhitekturu i urbanizam i doc.dr.sc. Sanja Šurdonja s Katedre za prometnice pri Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

Glavni cilj projekta je bilo formirati idejna rješenja privremenog uređenja dijelova Kampusa prema ideji uključivosti za sve, posebno za osobe s invaliditetom, osobe smanjenje pokretljivosti, starije dobi, s kroničnim bolestima, djecu i osobe slabijeg financijskog statusa.

Ciljevi projekta:

Kroz projekt je održano 6 radionica „Naš Kampus“ sa studentima, sveučilišnim djelatnicima te umirovljenicima lokalne zajednice. Upravo iz tih radionica proizašla su projektna rješenja koja je moguće vidjeti na panelima.

Ideje projekta su prezentirali i međunarodno unutar mreže EIDD – Design for all Europe.

Izložbu je moguće pogledati na UNIRI panelima do 17. lipnja 2021. godine

Projekt „Inkluzivni Kampus“ financira Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava – Susjedstvo Kampus.