20. prosinca 2021.

UNIRI paneli – gostujuća izložba posvećena mobilnoj aplikaciji

U ponedjeljak, 27. prosinca 2021., postavljena je gostujuća izložba posvećena mobilnoj aplikaciji “Huuk”.

Mlada ekipa agencije za digitalni dizajn i razvoj BrightDock, od kojih su brojni alumni Sveučilišta u Rijeci, razvila je novu aplikaciju koju predstavlja na našim panelima. Mladi kreativci među najbržerastućim su tech kompanijama centralne Europe, a najviše su rangirana kompanija iz Republike Hrvatske u kategoriji Zvijezde najbržeg rasta (Growth Stars).

Ukoliko s nekim želite osnovati čitateljski klub, tražite društvo za otići u kino ili kazalište, lako se možete navući na Huuk.

Prva je to društvena mreža na svijetu koja spaja osobe i/ili grupe na temelju njihovih polja interesa i lokacije! Aplikacijom jednostavno dolazite do osoba koje dijele vaše interese, a nalaze se u blizini.

Cilj društvenih mreža jest spajati ljude, no putem je ta socijalna komponenta počela odlaziti u druge dimenzije zatočenosti iza ekrana i “lajkova” te dovela do porasta socijalne anksioznosti u društvu. Riječki kreativci Huukom žele iskoristiti tehnologiju kako bi nas podsjetili na “društvene korjene” i između ostalih aktivnosti, podržali i one kulturne!