01. travnja 2020.

Umjetnost i društvo-javni rad

Umjetnosti i društvo – javni rad, je diplomski rad studentice Josipe Baljak s Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci.

Ovaj projekt je dio diplomskog rada koji će se sastojati od skulpture izrađene od kamena i stakla namijenjene za javni prostor kao predstavnik onog tradicionalnog i materijalnog, a njoj će se suprotstaviti simulacija stvarnosti u obliku VR filtera koji će sadržavati formu i izgled tradicionalnih materijala, ali kao virtualna stvarnost. Skulptura od kamena i stakla zamišljena je kao apstraktna forma koja je homogena u donjem, kamenom dijelu dok se gornji dio ispruža u prostor u obliku nekoliko staklenih stožaca. Različitim pristupima formi je potreban i različiti način prezentacije. Materijalna forma će biti prezentirana u javnom prostoru kampusa, a virtualna forma će biti izložena u javnom prostoru društvenih mreža.  Kroz ovaj rad želim istaknuti važnost promjena u društvu, umjetnosti i utjecaja estetike.

Kroz svoj diplomski rad želim istaknuti važnost promjena u društvu, umjetnosti i utjecaja estetike. Rad se sastoji od materijalne forme koja će biti prezentirana u javnom prostoru Kampusa, a virtualna forma će biti izložena u javnom prostoru društvenih mreža.

Josipa Baljak, studentica, APURI

Virtualni prikaz skulpture od kamena i stakla.

Voditeljica projekta je Josipa Baljak, studentica APURIa, a projekt je su(financirao) Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci.