30. ožujka 2022.

Tipografska radionica – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Tipografska radionica
MJESTO PROVEDBE: Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci
VRIJEME PROVEDBE: od 15.02. do 1.3.2022.

CILJ: Upoznati studente s mukotrpnim i dugotrajnim procesom “od ideje do realizacije” dizajna. Nadali smo se studente zainteresirati za rad u struci te samo bavljenje dizajnom i tipografijom nakon završetka studija. Cilj smo ostvarili kroz predavanje i radionicu kojom se sveukupni proces mogao pratiti iz prve ruke profesora Nikole Đureka. Četverosatna radionica studentima i polaznicima dala je uvid u samo mali dio rada koji stoji iza dizajniranja pisma. Smatramo kako smo ovom radionicom doprinijele razvitku studentske kulture na području dizajna.

Ukupno 35 studentica i studenata sudjelovalo na radionici, 4 studentice u organizaciji.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Smatramo kako smo kroz ovaj projekt doprinijeli razvitku studentske kulture na području tipografskog dizajna te se nadamo da smo otvorile put k još takvih radionica i projekata sa stručnim suradnicima.

Smatramo kako smo kroz ovaj projekt uvelike unaprijedile naše organizacijske vještine, jednako kao i timski rad koji nam prije toga nije bio jača strana. Zbog ovog projekta naučile smo se boljoj komunikaciji kako u timu tako i s ljudima s kojima smo surađivale.

Voditeljica projekta je APURI studentica Magdalena Štibohar (Omneunious grupa), a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.