07. ožujka 2023.

Što radiš, ženska glavo? – izložba

U sklopu umjetničko aktivističkog programa za Dan žena u Galeriji SKC 8. ožujka 2023., nakon Noćnog marša, otvaramo skupnu izložbu APURI studentica, mladih umjetnica. Izložba Što radiš, ženska glavo? bit će moguće pogledati do 13. ožujka, a ulaz je slobodan.

Izložba APURI studentica – (skupna izložba o postajanju umjetnicom)

Izlažu: Timna Malešević, Anamarija Špicar, Aneli Sošić, Helena Mihalić, Doris La Mazza, Soraja Kos, Maja Mičić, Kaja Resman

U srijedu, 8.3.2023. od 19:30 u Galeriji SKC će se održati otvorenje izložbe Što radiš, ženska glavo? kroz koju prikazujemo radove osam mladih umjetnica.

Tradicionalnu naslovnu pejorativnu sintagmu koristimo metaforično ironično upravo s namjerom istraživanja kreativnog procesa i rada studentica-umjetnica. Uvidom u radove ulazimo u njihov svijet, u procese rada, učenja i propitivanja kako se postaje umjetnicom. Kako izgleda biti umjetnica, kako umjetnica izgleda, kako izgleda njen rad? Povodom Dana žena, pitamo se što rade te ženske glave? Ovogodišnje izdanje izložbe Što radiš, ženska glavo? čine radovi studentica Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci koje djeluju u polju skulpture, grafike i slike. Umjetnice kroz svoje radove analiziraju proces umjetničkog rada, pojam obiteljske povijesti te vlastite emocije, istražuju mogućnosti tekstila kao kiparskog materijala, portretiraju ljude iz svoje okoline ili same sebe.

Izložba ostaje otvorena do 13. ožujka 2023. te će se moći pogledati tijekom radnog vremena galerije (radnim danom i subotom od 17 do 20 sati).

Fotografije s otvorenja izložbe:

Portal Svjetionik

Novi list