01. lipnja 2022.

Sajmom ploča završen 9. Impulse festival

Rijeka, svibanj 2022.

Deveto izdanje Impulse festivala zatvorio je zajednički event Sajma ploča i artBazaara.

Po prvi puta tradiciju sajma ploča začinila je nova suradnja sa artBazaarom i to u prostoru Exportdrva. Osim nikad veće ponude vinila i rukotvorina, posebnost ovog proljetnog sajma bili su i Impulse punktovi – Distune štand sa kartama i merchom kao i spontani dj set na 33 okretaja.

Sajam je tradicionalno okupio ljubitelje gramofonskih ploča i drugih glazbenih formata te se pretvorio u ugodno subotnje druženje začinjeno posebno glazbenom podlogom kao i artBazaarom koji je ponudio raznolik asortiman proizvoda te promovirao kupnju lokalnih, kvalitetnih, ručno izrađenih proizvoda i brandova.

● Deveto izdanje Impulse Festivala održavalo se od 19. do 24. travnja 2022. u Rijeci (s odgođenim Sajmom održanim krajem svibnja). Održano je ukupno 11 evenata:

utorak, 19.4.
knjiga – Glazba za Žedno uho @Dnevni boravak
srijeda, 20.4.
tribina – Kako izdati ploču?! @OKC Palach
četvrtak, 21.4.
koncert – Packmess @Peek&Poke
koncert – Barbara Munjas @botel Marina
petak, 22.4.
koncert – E.N.D., MBurns @The Beertija
koncert – Peki Pele, Beki @Nemo klub
koncert – Plazmatick, Kim Ono @Manual
subota, 23.4.
koncert – ABOP, j.popowitch, AMOR @Pogon kulture
koncert – Mrave brojim, Bonko @Nemo
nedjelja, 24.4.
film – Idles @Art-kino Croatia
subota, 28.5.
sajam ploča + artBaazar @Exportdrvo

Festivalski timovi i suradnici:

Impulse Festival tim – Željko Pendić, Stjepan Gillich, Marin Jurčić,  Kristina Barišić, Marija Markić, Anja Matić, Hana Barić, Jana Ažić

Impulse Festival volonteri – Sven Mišković, Zlatko Štefančić, Loren Leskovar Lana Brezovac, Maja Kekez, Nino Popović, Katja Ivančić

Impulse Festival vanjski suradnici – Petra Vrdoljak i Antonio Karača (obrt Radnja) – izrada vizualnog identiteta festivala i svih pratećih formata promocije

Ronald Rajković – glazbeni kolekcionar, zadužen za dogovaranje izlagača na sajmu ploča

Mladen Stipanović – dizajner i voditelj radio emisije “Alternator” na Radio Rijeci kroz koju promovira cjelokupan festival

Toni Šarić – direktor dokumentarnog rock filma iz Vinkovaca s prijedlozima za ovogodišnji fimski segment festivala

Tanja Kanazir i Lukrecija Tomušić – voditeljice udruge Artbaazar – riječkog projekta urbane tržnice

Bojan Bojkov – vlasnik izdavačke kuće više manje zauvijek, agent glazbenog gosta Peki Pele

Mirko Burazer – vlasnik izdavačke kuće Basic&Rough

Danijel Sikora – vlasnik izdavačke kuče Geenger records, agent glazbenog gosta E.N.D.

Impulse je klupski boutique festival koji spaja gradske lokacije s misijom promocije dobre glazbe i urbane kulture. Događanja koji se odvijaju tijekom trajanja festivala kroz različite medije tematiziraju glazbu, koja je okosnica i poveznica festivala, u duhu čega je i njegov slogan – “glazba je svugdje”. Zajedničku organizaciju festivala potpisuju Distune Promotion i Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci, a za vizualni identitet festivala zaslužan je dizajnerski studio Radnja iz Zagreba.

● Festival sufinanciraju Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske, Grad Rijeka – Odjel za kulturu, Primorsko-goranska županija, HDS-ZAMP i Zaklada Kultura nova.