29. listopada 2020.

Re-Start Experience u Galeriji SKC

Re-Start Experience | SKC Galerija | 26.10. – 13.11. 2020. od 15:00 do 20:00

Radovi okupljenih umjetnica i umjetnika istražuju aktualna ekološka pitanja, nadahnuti pojmovima Dom – Supermarket – Šuma – More, postavljaju pitanja o otpadu i potrošnji te načinima na koje pojedine navike mogu utjecati na dobrobit okoliša.

Polazeći od koncepta 3R: Reduce – Reuse – Recycle, izložba prikazuje instalacije koje nude alternativnu i kreativnu uporabu otpadnog materijala te pokreću razgovor o održivosti.

Tijekom prvog tjedna publika je pozvana svjedočiti kreativnom procesu umjetnika_ca u otvorenom ateljeu. Počevši od uvođenja umjetničkih koncepata i sirovina, fluidna intervencija kulminirat će konačnim prikazom umjetničkih djela. Izložba razvijenih radova, instalacija i perofrmansa, otvorit će se 31. listopada. Uz to, Re-Start Experience poziva publiku na sudjelovanje u interaktivnoj edukativnoj aktivnosti. Posjetitelji_ce su suočene s različitim zagonetkama koje stavljaju u fokus 7 vrsta plastike, čije rješenje je moguće pronaći istraživanjem izložbe. Potraga završava mogućnošću učestvovanja u izradi participativne instalacije. Cilj je razmisliti o potrošačkom ponašanju i proširiti znanje o održivosti.

Umjetnici_ce:  Ivana Barić, Lea Čepić, Josip Knežević, Ana Maria Maravić, Lucija Marin, Nicol Načinović, Anna Orbanić, Sara Orbanić, Goran Pavić and Veronika Šindilj.

Program Re-Start organizira španjolsko kulturno udruženje SOMAMA i dio je službenog programa Rijeke 2020 Europske prijestolnice kulture.

Raspored:

SOMAMA je udruga registrirana u Španjolskoj, posvećena promicanju održivosti okoliša i aktivnom angažmanu lokalne zajednice kroz umjetničke projekte koji se bave aktualnim društvenim problemima.

Njihove obavijesti možete pratiti na FB ili IG profilima.

Zahvaljujemo posjetiteljima što se pridržavaju svih preporučenih epidemioloških mjera.