15. ožujka 2021.

Održan projekt “Fotomaraton industrijskom baštinom”

Fotomaraton riječkom industrijskom baštinom, Tvornicom papira održao se u subotu, 13. ožujka 2021. godine od 9 do 14 sati. Sudjelovali su svi zainteresirani fotografi i zaljubljenici u riječku industrijsku prošlost!

Voditeljica projekta, Kristina Pandža, dočekala je okupljene i povela ih u stručni obilazak Tvornice papira. Potom je uslijedilo vrijeme fotografiranja.

Tko je pobjednik ili pobjednica odlučit će komisija u sastavu: Borislav Božić, voditelj Fotokluba Rijeka; prof.dr.sc Julija Lozzi Barković, predstojnica Centra za industrijsku baštinu; te Kristina Pandža, vanjska suradnica Centra za industrijsku baštinu.

Predstavljanje će biti u Galeriji Principij, 21. travnja 2021. godine, kada se planira i izložba.

Organizatori: Centar za industrijsku baštinu, Sveučilište u Rijeci, Fotoklub Rijeka

Program je organiziran uz poštovanje svih epidemioloških uputa.

Projekt „Fotomaraton riječkom industrijskom baštinom“ (su)financira Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava – Susjedstvo Kampus.