18. siječnja 2024.

O SKC-u, galeriji i natječaju

Kanal Ri jučer nas je posjeo u klupe i “Učionicu”. Osim promocije našeg natječaja i rada, na taj smo način javno zaključili mandat Katarine Kožul i započeli s novim vodstvom galerije koju preuzima Dominik Višnjić.

O svom trogodišnjem iskustvu u SKC-u Katarina je istakla: “Znalo je biti izazovno, ali nas uči o svijetu koji nas čeka nakon studija, priprema nas za tržište rada.”

U galeriji sam shvatila što je to čime se zaista želim baviti.

I Katarina i Dominik prepoznali su potencijal SKC-a kao mjesta gdje se može učiti, raditi i povezivati s ljudima i nadaju se da će i buduće generacija nastaviti poticati što veću cirkulaciju kvalitetnih radova i studentica i studenata.

Dominik: “Kad sam preuzeo galeriju sam vidio kakav teret je Katarina nosila…stvarno je teško ponekad se organizirati sa obvezama na studiju, ali baš mi je to korisno da učim o organizaciji. Iskustvo vođenja jedne galerije jednom studentu mislim da je neprocijenjivo.

Jedina smo galerija na našim prostorima koju u cijelosti vode studenti i to iskustvo mi je neprocjenjivo, da tokom studiranja imam tako ozbiljnu i odgovornu poziciju.

Voditeljica SKC-a Jana Ažić istakla je da SKC nastoji unaprijediti studentski standard u kulturi te uz samo studiranje ponuditi dodatne sadržaje. Osim konzumacije sadržaja i stjecanja iskustva svake godine SKC natječajem potičemo izradu kvalitetnih završnih i diplomskih radova, unaprijeđenje studentskih prostora umjetničkim intervencijama, produkcije izložbi, koncerte, filmove, i ostale razne studentske projekte iz kulture i umjetnosti.

Cijela emisija može se pogledati putem ove poveznice.