27. svibnja 2020.

Nova izložba na panelima: prijedlozi vizualnih rješenja za STIFF 2020

Od srijede 27. svibnja 2020. godine na našim vanjskim izložbenim panelima, na Kampusu nalazi se novi postav.
Studentice i studenti Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci – studenti predstavili su svoja vizualna rješenja za ovogodišnji STIFF Student International Film Festival!

STIFF film festival je kao i uvijek otvoren po pitanju sadržaja, a ove godine posebnu pažnju posvetili su ZVUKU. Kako bi dublje istražili ulogu zvuka u filmu, ali i njegov utjecaj u suvremenom društvu, za festival 2020. odlučili su kreirati i poseban program pod nazivom “Zvučne okupacije” koji će kroz inovativan audiovizualni sadržaj alterirati ulogu zvuka, postaviti zvuk ravnopravno, ako ne i u dominantan položaj u odnosu na sliku.

Studentice i studenti u sklopu kolegija Vizualna komunikacija i grafički dizajn, pod mentorstvom izv.prof.art. Aljoše Brajdića ponudili su svoja orginalna vizualna rješenja na temu zvuka!

Uz nova rješenja, možete vidjeti i pobjednička rješenja prijašnjih godina STIFF festivala koja su također izradili studenti i studentice APURI.

Međunarodni studentski filmski festival / Student International Film Festival (STIFF) prvi je hrvatski međunarodni festival koji je posvećen isključivo studentskom filmu. Pokrenut je u produkciji Filmaktiva i Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci, a ima za cilj predstavljanje najbolje svjetske studentske filmske produkcije. Posvećen je promociji studentskih filmskih radova i osnaživanju filmske i video produkcije u Hrvatskoj i u regiji. Pružajući uvid u radove kolega filmaša, potiče razmjenu ideja i prekograničnu suradnju u području filma, videa i animacije. Ulaz na projekcije ovog neprofitnog festivala je besplatan i to s ciljem upoznavanja što šire publike s iznimno kvalitetnim studentskim filmovima iz cijeloga svijeta.