31. listopada 2021.

Nezreli film- studentska filmska platforma

Projekt “Nezreli film” studentska je filmska platforma koja promiče studentska audiovizualna ostvarenja i aktivnosti povezane sa sedmom umjetnošću – filmom.

Iza ovog projekta stoji tim studentica kulturologije – Karla Drašković, Lucija Brkić i Anja Matić.
Jedan od glavnih ciljeva jest postaviti Nezreli film kao platformu manifestiranu u fizičkom i virtualnom obliku.
Stoga se na mrežnoj stranici “Nezreli film” mogu pronaći studentski filmovi, filmski eseji/kritike, kratke filmske preporuke te najave filmskih događanja. Trenutno se na mrežnoj stranici može pogledati ukupno 34 studentska filma, odnosno pročitati različite eseje i filmske preporuke.
Time se potiče raznolikost pristupa filmu, mišljenjima te se promoviraju filmovi, kako riječkih studenata, tako i studenata iz cijele Hrvatske. Uz mrežnu stranicu, u sklopu projekta voditeljice su organizirale i mjesečna događanja na poznatim kulturnim riječkim lokacijama na kojima su okupljeni uživali gledajući projekcije filmova te kritički raspravljali o istima.

Kroz projekt ostvaren je niz suradnji s hrvatskim Akademijama te filmskim udrugama od kojih je platforma dobila brojne filmove, a nerijetko su i neki od redatelja i redateljica dolazili u Rijeku predstaviti svoja filmska ostvarenja.
Događaje su, unatoč svemu, voditeljice uspješno organizirale uživo na različitim riječkim lokacijama (Filodrammatica, Palach, Klub mladih, Jadran), kao i online putem Zooma.

Održana događanja:

Novosti vezane uz projekt Nezreli film, možete pratiti i putem facebook stranice.

Voditeljica projekta je FFRI studentica Karla Drašković, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.