29. svibnja 2024.

Nemogući snovi u Galeriji SKC

Mladi norveški umjetnik Erling Rognhaugen, koji je jedan semestar boravio u Rijeci na Akademiji primijenjenih umjetnosti kao Erasmus student sa Sveučilišta iz Latvije, predstavit će se zanimljivom multimedijalnom izložbom video instalacija između jave i sna

Projekt „Nemogući snovi” sastoji se od šest videa i dvije fizičke skulpture, smještenih u dvije prostorije. Ovom umjetničkom instalacijom istražuje se tanka granica između iluzije i stvarnosti. U sobi Iluzija, blještavi baloni tvore riječ “PROPAGENDA”, dok se hipnotički video “Nemogući snovi” projicira na zid. Soba Stvarnost pruža kontrast s pet TV ekrana koji prikazuju videozapise, a u sredini je divovski umjetni cvijet “Plumeria stenophylla” koji dominira prostorom. Kroz vizualne i zvučne elemente, instalacija poziva vas, posjetitelje da preispitate kolektivne snove i iluzije – a upravo to možete od 31. svibnja 2024. u Galeriji SKC.

Izložbu je moguće doživjeti do 5. lipnja 2024. u radno vrijeme galerije, radnim danom i subotom od 17 do 20 sati.

FB događaj

Artkvart