10. prosinca 2018.

Mozaik u uličnoj umjetnosti riječkih gradskih

Projekt je započeo skicama i probama na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci. Nakon što je definirana konačna skica i pribavljena potrebna dozvola za postavljanje mozaika u javnom prostoru, naručen je materijal od kojeg je izrađen mozaik.

Kada je stiglo sve što je bilo potrebno (glina, boja za glinu – engoba, ljepilo za pločice), krenulo se s izradom rada.

Glina je izrezana u željene oblike te paljena u dva navrata između kojih je obojana, zatim je krenulo postavljanje mozaika.

Nakon što je završena izrada, mozaik je postavljen na zid u Simonettijevoj ulici na Krnjevu.

Voditelj projekta je APURI student Vjekoslav Kiš. a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.