14. svibnja 2023.

Književna tribina s Pavlom Pavličićem

U ponedjeljak 15. svibnja u 18 sati u Gradskoj knjižnici Rijeka – Ogranak Trsat održat će se književna tribina na kojoj će gostovati Pavao Pavličić. Moderator tribine bit će Mario Kolar.

Pavao Pavličić jedan je od najčitanijih i najproduktivnijih hrvatskih pisaca. U najširoj javnosti najpoznatiji je po kriminalističkim romanima, no piše i prozu s elementima fantastike, povijesne i društvene romane, romane za djecu i mlade te memoarsku prozu, a objavio je i više knjiga feljtona te stručnih knjiga iz književne znanosti. Autor je i nekoliko scenarija te triju drama.

Na tribini će biti riječi o njegovu opusu i najnovijim knjigama, kao i o položaju popularne književnosti u hrvatskoj kulturi. Pojedine Pavličićeve knjige moći će se kupiti po promotivnoj cijeni.

Tribina se organizira u sklopu studentskog projekta Što je popularno u popularnom romanu?, koji provode studenti kroatistike Filozofskog fakulteta u Rijeci.

Projekt se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.