12. listopada 2022.

Izvan lubenice – razgovor, izložba i performans

Izvan lubenice dvodnevni je događaj koji kroz izložbu, tribinu i performans slavi rad, kreativnost i život Karle Unušić. U petak, 14. listopada 2022. od 17:30 u Galeriji SKC održat će se razgovor na temu mentalnog zdravlja i umjetnosti te procesa žalovanja zbog gubitka, dok je u 19:30 zakazano otvorenje izložbe Karlinih radova. U subotu, 15. listopada, u Dječjoj kući održat će se dječja radionica/performans pod vodstvom Irme Unušić čime će se zaključiti ovaj poseban dvodnevni događaj.

Prvi dan događaja obuhvaća tribinu pod nazivom Alati udruživanja i odlučivanja i otvorenje izložbe radova Karle Unušić u Galeriji SKC.

Tribina – razgovor Alati udruživanja i odlučivanja

Petak, 14.10. od 17:30h, Galerija SKC

Na tribini razgovaraju: rektorica Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, viša stručna savjetnica i djelatnica Sveučilišnog psihološkog savjetovališta u Rijeci, dr. sc. Jasminka Juretić, izv. prof. dr. Sanja Bojanić, doc. art. Nataša Antulov, poslijedoktorandica dr. sc. Milica Czerny Urban i poslijedoktorand dr. sc. Marko Luka Zubčić.

Izložba Izvan lubenice

Petak, 14.10. od 19:30h, Galerija SKC

Otvorenje izložbe radova Karle Unušić.
Kroz radove nastale tijekom proteklih nekoliko godina, ovom izložbom slavimo rad i kreativnost Karle Unušić. Izložbom održavamo sjećanje te slavimo Karlinu kreativnost koju je prenosila kroz različite medije i likovne tehnike. Izložba obuhvaća slikarske i kiparske radove, mozaike, crteže, kolaže i ilustracije u selekciji APURI studentica, Karlinih kolegica. Izložbom i druženjem, zajedno stvaramo poseban ambijent u galerijskom prostoru uz izlaganje i gledanje radova, razgovor i okupljanje.

Izložba ostaje otvorena do petka, 21. listopada 2022. Radno vrijeme Galerije SKC je radnim danom i subotom od 17 do 20 sati.

/////////////

Performans / dječja radionica BRLOG

Subota, 15.10. od 11 sati, Dječja kuća

Dan nakon otvorenja izložbe, održat će se dječja radionica “Brlog” pod vodstvom Irme Unušić (umjetnička organizacija SHOOMA). Broj polaznika/ca je ograničen, a svoje mjesto možete rezervirati ispunjavanjem Google upitnika.