23. ožujka 2015.

Impulse festival u Art-kinu Croatia

Impulse festival (20. 4. – 26. 4. 2015.) drugu godinu za redom pod krilaticom glazba je posvuda odabire i svojoj publici predstavlja različite, alternativne i glazbom objedinjene umjetničke forme. Uz do sada najavljene koncerte Wovenhanda (SAD) i Marraigesa (SAD), Mono (Japan) i Helen Money (SAD), retrospektivu koncertnih plakata Igora Hofbauera i Darka Kujundžića, plesnu predstavu Petre Hrašćanec i Saše Božića, sajam ploča te osvrt na glazbenika Tima Buckleya, na red je konačno došla i sedma umjetnost. U suradnji s Art-kinom Croatia ponosno predstavljamo selekciju za naše filmoljupce:

FRANK

četvrtak, 23. travnja u 21 sat

Frank - plakatVelika Britanija / Irska / SAD, 2014., 95 min. – komedija / drama / glazba

režija: Lenny Abrahamson, scenarij: Jon Ronson, Peter Straughan, uloge: Michael Fassbender, Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal, glazba: Stephen Rennicks, fotografija: Stephen Rennicks, direktor fotografije: James Mather, montaža: Nathan Nugent;

Komedija o mladiću Jonu koji se priključuje neobičnim i ekscentričnim pop glazbenicima koje predvodi tajanstveni Frank uz pomoć zastrašujuće pomoćnice Clare. Frank je još po nečemu poseban – nosi divovsku kartonsku masku na glavi. Ulogu Franka tumači jedna od vodećih glumačkih zvijezda, Michael Fassbender, a film je poznat po tome što nikada ne vidimo njegovo lice. Fassbenderovu ulogu Franka, usprkos tome, publika i filmski stručnjaci ocjenjuju visokim ocjenama.

Film za čisti užitak i razigravanje mašte.

PULP

subota, 25. travnja u 21 sat

Pulp - plakatVelika Britanija, 2014., 90 min. – dokumentarni / glazbeni

Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

režija: Florian Habicht, scenarij: Jarvis Cocker, Florian Habicht, Peter O’Donoghue, fotografija: Maria Ines Manchego, montaža: Peter O’Donoghue;

Athens International Film Festival 2014 – Zlatna Atena (Music & Film – Honorable Mention)

Nakon deset godina pauze PULP se ponovno okupio 2012. godine i krenuo na međunarodnu dvogodišnju turneju. Svratili su u New York, London i… Sheffield. Ovaj je neobičan dokumentarac nastao na njihovom posljednjem nastupu u rodnom gradu i svojevrstan je portret, kako njih samih, tako i Sheffielda i njegovih stanovnika. Film o jednom koncertu i ‘običnim’ ljudima.

Ulaznice

Cijena ulaznice za film je 20,00 kn.

Ulaznice se mogu kupiti na blagajni Art-kina radnim danom od 18:00 do 21:30 te vikendom od 14:00 – 21:30 ili online putem portala ulaznice.hr.

Rezervacija ulaznica vrši se putem e-mail adrese ulaznice@art-kino.org ili telefonskim putem 051/323-261.

Impulse festival organiziraju Distune Promotion i Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci.