31. siječnja 2024.

Hopes and dreams – otvorenje izložbe i razgovor

2. veljače 2024. u 19 sati u Galeriji SKC predstavljamo mladu umjetnicu Anitu Kos s izložbom Hopes and dreams.

Hopes and dreams je serija radova koja prikazuje put i težnju za ostvarivanjem te afirmiranje autorice kao slikarice. Ovo je priča o sanjanju, (još) neostvarenim snovima, idejama, pripadanju i suočavanju sa sobom. Ovo je priča o unutarnjem sukobu iz kojeg, između ostalog, proizlazi inat da se unatoč svim preprekama autorica i dalje usuđuje slikati. Kroz sam proces stvaranja, otvara se vrlo važno pitanje; ima li smisla i dalje slikati i slijediti taj put? Izlaganjem radova, autorica izlaže sebe, suočavajući se s osjećajem izloženosti i ogoljenosti pred promatračima. Omogućivši posjetiteljima da postanu dio njenog sna, autorica nastoji stvoriti i prostor za samorefleksiju, potičući promatrače da razmisle o vlastitim težnjama te da njeguju i ostvaruju svoje snove.

Studentice i studenti koji se bave umjetnošću dobro poznaju dileme koje dolaze sa završetkom studija. Hoće li to biti samo priča o neostvarenim snovima ili pak uspješna utrka? Kako bi međusobno olakšali svoje misli i pružili si savjet već dan nakon otvorenja izložbe u subotu 3.2. održat će se javni razgovor pod nazivom Hopes and dreams. U razgovoru sudjeluju Anita Kos, Ivana Babić i Ela Štefanac s početkom u 18 sati.

Anita Kos diplomirala je 2019. godine na studiju Likovne pedagogije na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci, smjer slikarstvo. Provela je godinu dana na Akademiji likovnih umjetnosti Jan Matejko u Krakowu. Dobila je nagradu Akademije za postignuti uspjeh na diplomskom studiju. Izlagala je na samostalnim i skupnim izložbama. U stvaranju balansira između slikarstva i ilustracije. Članica je HDLU Zagreb i Varaždin.

ArtKvart