29. veljače 2020.

EZOTERIJA – Grafički roman: Into Oblivion/U zaborav

Into Oblivion/U zaborav grafički je roman, metafizička saga. Diplomski rad Tomislave Turčin crtan je tradicionalno, a produkt je izučavanja različitih područja likovne umjetnosti i inovacija integriranih u crtež.

Zbog objektivnog  i direktnog tipa teksta prema kojem je rađen strip, crtački pristup je bio opisan, odnosno cilj je bio obogatiti i približiti kompleksan sadržaj teksta široj publici.

Crteži su nastali na temelju ezoteričnog teksta Dalibora Mladenovića i Jana Sohra. Sara Pregel zaslužna je za unos teksta, a Korina Hunjak za montažu.

Roman je tiskan u hrvatskoj i engleskoj verziji.

Bez financijske potpore SKC-a, ovaj grafički roman ne bi bio u tiskanom obliku, koji smatram mnogo vrjednijim i sentimentalnijim od digitalnog izdanja. SKC velike olakšava studentima i mladim autorima/kreatorima da ostvare svoje ideje koje bi inače možda ostale samo ideje! Hvala vam od 💚 i posebno hvala na strpljivim odgovorima na tisuću pitanja!

Tomislava Turčin

Voditeljica projekta je APURI studentica Tomislava Turčin, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.