10. listopada 2022.

Emergency exit – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: Emergency exit
MJESTO PROVEDBE: Rijeka
VRIJEME PROVEDBE: od 12.09.2022. do 03.10.2022.

CILJ: Prikazati radove široj javnosti koji su nastali u okviru kolegija Emergency Exit gdje smo istražili utjecaj pandemije Covid-19 na umjetnost i društvo u cjelini. Ostvarili smo ga tako da smo realizirali studentsku izložbu na panelima koji se nalaze na Kampusu Sveučilišta u Rijeci.

Izložba se sastoji od studentskih radovi nastali u sklopu projekta Nužnost izlaza / Emergency Exit voditelja i suradnika s Akademije primjenjenih umjetnosti te Fakulteta za matematiku, Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija i Filozofskog fakulteta. Voditelj projekta je izv. prof. mag. art Tomislav Brajnović, APURI, a suradnici su izv. prof. mag. art. mr. sc. Ingeborg Fülepp, CIM APURI, izv. prof. dr. sc. Vedrana Mikulić-Crnković Fakultet za matematiku, izv. prof. dr. sc Ana Meštrović, Fakultet informatike i digitalnih studija, doktorandica FFRI, mag. art. Dijana Protić.

Cijeli je projekt omogućen sredstvima Sveučilišnih potpora UNIRI za 2021./2022., a izložba se provela uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.

Izložba je mjesec dana bila izložena na Kampusu te prikupila brojnu publiku prolaznika, od kojih su većina studentice i studenti. U samoj organizaciji projekta sudjelovalo je ukupno 3 studenta/studentice.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Studentice i studenti su kroz izložbu imali priliku vidjeti radove koje su nastali kroz pandemiju. Kroz taj način ostali studenti mogli su vidjeti utjecaj koji je izolacija stvorila u kreativnom radu.

Meni je projekt od iznimne važnosti je s njime smo mogli (studenti kolegija Emergency Exit) predstaviti svoje radove široj javnosti.

Voditelj projekta je APURI student Marko Mrvoš, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.