05. prosinca 2023.

dokumentarni kratki film “Toliko puta” – uspješno završen projekt

NAZIV PROJEKTA: dokumentarni kratki film “Toliko puta”
MJESTO PROVEDBE: Rijeka, Hrvatska
VRIJEME PROVEDBE: od 6. ožujka do 5. prosinca 2023.

CILJ: Produkcija novog dokumentarnog filma. Ostvarenje cilja je isprva bilo provedeno kroz uspješno i pravovremeno pripremanje prostora za snimanje te provođenje snimanja u zadanom vremenskom okviru sa studenticom snimateljicom, potom kroz montažu i ostale procese postprodukcije. Završni dio provedbe projekta bio je dovršen sa suradnjom s profesionalnim grafičkim dizajnerom koji je bio zadužen za izradu dizajna plakata te kroz suradnju sa studenticom prevoditeljicom koja je pripremila potrebne tekstualne materijale (sinopsis filma, biografija redateljice, titlovi u filmu) za premijeru, buduće festivale i ostale prijave, na hrvatskom i engleskom jeziku. Zbog suradnje s pozvanim stručnim suradnicima projekt je bio uspješno i pravovremeno odrađen.
Film “Toliko puta” bio je predstavljen na zatvaranju 10. obljetnice SKC-a, nakon čega je uslijedila i festivalska premijera filma na Interface Video Art festivalu.

Utjecaj projekta na studentsku zajednicu i unaprjeđenje standarda

Film konkretno nije unaprijedio studentski standard ili studiranje na Sveučilištu u Rijeci ali je potaknuo zainteresirane studente prema praćenju studentskih filmskih produkcija. Projekt je imao utjecaj na filmsku studentsku zajednicu – poticanje i širenje glasa o postojećoj studentskoj filmskoj sceni i koje aktivnosti ona pruža (npr. uloga studentskog žirija na STIFF- u, organizacija projekcija filmova).

Ova provedba projekta za mene je značajna jer je ujedno i prvi pravi samostalni projekt kojeg sam realizirala uz pomoć suradnika prema planu od početka do kraja. Zahvalna sam organizaciji SKC na promociji filma.

Voditeljica projekta je FFRI studentica Nina Sorić, a projekt se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.