14. srpnja 2020.

Diplomska izložba: Pogled Iznutra – Podsvijest, Snovi i Umjetnost

Paula Fumić, studentica APURI predstavlja se diplomskom izložbom “Pogled iznutra – Podsvijest, Snovi i Umjetnost”, pod mentorstvom izv. prof. Ingeborg Fulepp mag.art., mr.sc.

Izložbom prikazuje svoj unutarnji svijet manifestiran kroz čudna bića ljudskih proporcija, dočaravajući ih koristeći se različitim likovnim tehnikama.

Radovima se nastoji potaknuti gledatelja na razmišljanje o izgledu vlastitog unutarnjeg svijeta te povezanost unutarnjeg svijeta sa snovima i mentalnim stanjem.

Umjetnički projekt propituje borbu umjetnika sa samim sobom, to jest anksioznosti, samopoštovanje, propitivanje vlastitih mogućnosti i vrijednost vlastitog rada.

Izložba se može pogledati u Galeriji SKC, od 24. do 30. srpnja 2020.

Voditeljica projekta je APURI studentica Paula Fumić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.