22. siječnja 2018.

Body as Object, Body as Subject

Projekt “Body as Object, Body as Subject” je diplomski rad, Lucije Polonijo, studentice APURI, a uključuje izvedbu i produkciju performansa te predstavljanje na samostalnoj izložbi, kao medijska instalacija u prostoru.

Umjetnički rad je reliziran putem video radova (video performansa), fotografija i teksta.

Riječ je o interdisciplinarnom projektu kojeg je potaknulo vlastito životno iskustvo razvijeno kroz bavljenje kostimografijom i kazalištem te proučavanjem sociologije, psihologije, estetike, teorije mode, peformansa, body arta, feminističkih teorija, te utjecaja masovnih medija i kapitalizma na stvaranje određenih društvenih slika.

Voditeljica projekta je APURI studentica Lucija Polonijo, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.