06. prosinca 2019.

Arhitektura u Rijeci od 1991. -2018.

Arhitektura u Rijeci od 1991. -2018. je projekt na kojem su sudjelovali studenti diplomskog studija povijesti umjetnosti pod mentorstvom profesora Luke Skansija. Istraživanje koje su studenti proveli u sklopu kolegija prezentirano je u suradnji sa Sekcijom – Društvo arhitekata Rijeke i arhitekticom Natašom Janković i to kroz izložbu koja je u siječnju 2019. godine bila otvorena u atriju Filozofskog fakulteta u Rijeci. Početkom prosinca 2019. izložba je predstavljena i u prostorijama Društva arhitekata Rijeke kada je istovremeno i predstavljen katalog “Arhitektura u Rijeci od 1991. – 2018.“.

Projekt je izuzetno bitan za studente povijesti umjetnosti jer im je pružana mogućnost da prezentiraju istraživački rad na temu arhitekture u Rijeci od 1991. do 2018.  i da budu autori izložbe i kataloga koji je izdan. Osim toga, sama tematika je približena studentskoj populaciji čime su se upoznali s vlastitom baštinom i okolinom u kojoj žive.

Katalog u online izdanju možete prelistati ovdje.

Voditeljica projekta je FFRI studentica Irena Radoslav, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.