03. lipnja 2017.

Zbor Medicinskog fakulteta u Rijeci „Axis”

Zbor Medicinskog fakulteta u Rijeci „Axis”okuplja studentice i studente Medicinskog fakulteta u Rijeci. Njihove aktivnosti su razvijanje zborskog zvuka, različiti nastupi na događanjima poput kongresa, promocija i slično te sudjelovanje na međunarodnom natjecanju zborova „Aurora cantat” održanom u Karlovcu u svibnju 2017. godine.

Na ovom međunarodnom natjecanju, dosad najvećem u Hrvatskoj, odnjeli su prvo mjesto u svojoj kategoriji (pop glazba) te osvojili ZLATNU PLAKETU s visokih 26.67 od 30 bodova. Voditelj zbora, Alen Mančić, dobio je posebnu dirigentsku nagradu žirija za izvanredan umjetnički dojam.

Osim toga, nastupali su i na svečanoj inauguraciji rektorice, prof. dr. sc. Snježane Prijić – Samaržija.

Nastavljaju s daljnjim pripremama za sljedeće natjecanje u organizaciji Hrvatske udruge zborovođa.

Voditelj projekta je MEDRI student Alen Mančić, projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.