10. siječnja 2022.

UNIRI paneli: Šest desetljeća Tehničkog fakulteta u Rijeci

U ponedjeljak, 10. siječnja 2022. na UNIRI vanjskim izložbenim panelima, postavljena je izložba “61. Obljetnica Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci”.

Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci 8. studenoga 2021. navršio je 61 godinu svog  postojanja. Jedinstvenim spojem akademske izvrsnosti i inovacija, kroz više od šest desetljeća postojanja, Fakultet se uspio nametnuti kao jedna od prepoznatljivih obrazovnih institucija u području tehničkih znanosti i renomirana ustanova kao kolijevka progresivnog razmišljanja i inovacija.

Izložba je osmišljena kako bi prikazala povijest Tehničkog fakulteta u Rijeci, potencijale i sve aktivnosti Fakulteta danas.

Obilježavanje Dan Tehničkog fakulteta prilika je za osvrnuti se na početke, uspjehe i priznanja kao i ambicije koje su glavni pokretač rada. Fakultet je započeo svoj put 1960. pod nazivom Strojarski fakultet. Nakon početnog školovanja diplomiranih inženjera strojarstva, Fakultet mijenja ime u Strojarsko-brodograđevni fakultet, a zatim u Tehnički fakultet.
Danas Fakultet izvodi sveučilišne preddiplomske i sveučilišne diplomske studijske programe na području strojarstva, brodogradnje, elektrotehnike i računarstva.

U dugoj povijesti u središtu je uvijek bio student – kako mu ponuditi vrhunsko obrazovanje, usaditi potrebno znanje i iskustvo kroz praksu sve kako bi razvio kompetencije za što bolju konkurentnost na nepredvidljivom tržištu rada.

Brojna  postignuća, znanje i iskustvo prikupljeno kroz godine dovode do novih vizija za budućnost temeljenih na pozicioniranju Fakulteta kao središta za nova istraživanja, programe i obrazovnu izvrsnost.

Odabir kvalitetnog kadra, napredna infrastruktura, praćenje trendova, uspješno provođenje međunarodnih suradnji učinilo je Tehnički fakultet priznatim i nagrađivanim fakultetom u regiji spremnim za uvođenje inovacija posebice u digitalnim tehnologijama.

Izložbu su pripremili; Dekan prof. dr. sc. Duško Pavletić,  prof.dr.sc. Anica Trp, prof. dr. sc. Marina Franulović, izv. prof. dr. sc. Ivan Štajduhar, prof. dr. sc. Neven Bulić, izv. prof. dr. sc. Marino Brčić, a na Kampusu je možete pogledati do 7. veljače 2022.