04. rujna 2017.

Spiritual Market – Jazz u kinima

Projekt Jazz u kinima je prezentiranje spoja umjetnosti, odnosno jazz koncerta i art filma.

Projekt pod nazivom ”Spiritual Marekt” premijerno se je pokazao na gotovo dvadesetak koncertno-filmskih događanja što po kinima, jazz festivalima, galerijama. Za glazbu s ovog filma, za istoimeni album autor je ove godine dobio i prestižnu nagradu Porin u jednoj od najzahtjevnijih skupina, točnije za najbolji jazz album.

Ovaj projekt je nova ponuda kulturnog riječkog programa. Uspješno su i izvedeni nastupi u Splitu na Split spot festivalu, zatim na na jazz festivalu u  Poreču, Rabu te Samoboru i Zagrebu.

Voditelj projekta je APURI student Vedran Ružić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.