06. travnja 2020.

Slikovnica za djecu: „Grickonja užasa“

Trenutno se u jednom laboratoriju mašte i kreativnosti krčka nešto čudnovato i slatko. Uskoro će nam predstaviti slikovnicu pod nazivom “Grickonja užasa“.

Slikovnicu za djecu napisao je Zoran Krušvar za sedmu “Noć velikog čitanja” riječke neformalne skupine autora “RiLit“, a šaroliku vizualizaciju podarit će joj mlada umjetnica Ivana Babić, studentica diplomskog studija vizualnih komunikacija i grafičkog dizajna na APURI.

Ova vesela i duhovita priča govori o vanzemaljcu koji neobično voli slatkiše te o negativnom posljedicama neumjerenog uživanja u istima, ali i o dobroti te o važnosti uzajamnog pomaganja.

Izdavač ove slikovnice je Hangar 7 koji se specijalizirao za objavu domaćih i stranih naslova iz žanra znanstvene fantastike.

Voditeljica projekta je APURI studentica Ivana Babić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.