20. svibnja 2021.

Primjeri dobre prakse: aktivistički programi SKC-a

Našim umjetničko-aktivističkim programima i SKC je našao svoje mjesto u knjižici smjernica kojim nastojimo osigurati da Sveučilište u Rijeci bude sigurno mjesto bez ikakvog uznemiravanja. Osim onog oko ispita 😉

Naime, Sveučilište u Rijeci, prvo je sveučilište u Republici Hrvatskoj čiji je Senat Sveučilišta donio odluku o usvajanju plana rodne ravnopravnosti Sveučilišta u Rijeci.

Cilj nam je ponuditi smjernice za djelovanje u slučajevima spolnog uznemiravanja, ali, i još važnije, za preventivno djelovanje kako bi Sveučilište u Rijeci bilo sigurno mjesto studiranja i rada za sve osobe. Smjernice su namijenjene svim studentima, zaposlenicima, poslovnim partnerima i posjetiteljima bilo koje sastavnice Sveučilišta u Rijeci, neovisno o ulozi – prijavitelja, žrtve, sudionika, svjedoka, prijatelja ili odgovorne osobe na instituciji – u kojoj se mogu naći. Cilj je ovog dokumenta svakome pomoći da lakše prepozna spolno uznemiravanje i primjereno postupi bez obzira na položaj u kojem se nalazi.

Važne i korisne informacije možete pronaći u službenim sveučilišnim smjernicama: SMJERNICE