PRIJAVITE FILM NA MEĐUNARODNI STUDENTSKI FILMSKI FESTIVAL (STIFF)

SWITCH TO ENGLISH Stiff_logo (1)-1

STIFF (Međunarodni studentski filmski festival) je međunarodni festival posvećen studentskom filmu. Pokrenut je 2014. godine, a glavna mu je svrha najbolje svjetske studentske produkcije predstaviti lokalnoj riječkoj publici, a posebice studentima. Krajnji rok za registraciju i prijavu radova je 15. travnja 2014.

Cilj je festivala ojačati lokalnu filmsku i video industriju pružajući uvid u rad drugih filmaša, potaknuti razvoj novih ideja te razviti međunarodnu suradnju u polju medijske produkcije.

U organizaciji Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci, prvim će se izdanjem festivala nastojati riječkoj publici predstaviti najbolja studentska filmska ostvarenja iz cijelog svijeta.

…….

Stiff_logo

……..

PRAVILNIK NATJEČAJA

• Svi prijavljeni radovi moraju biti originalna studentska djela.
  • Nema ograničenja količine materijala koju jedan filmaš, producent ili filmska škola može prijaviti.
  • Svi radovi u natječajnoj kategoriji moraju biti snimljeni nakon 1. siječnja 2012.
  • Radovi svih žanrova i dužina trajanja, van natječajne kategorije, nisu ograničeni datumom produkcije.
  • Svi prihvaćeni radovi  moraju biti na engleskom jeziku ili s engleskim podnapisima.
  • Film mora biti prijavljen putem poveznice s koje se isti može PREUZETI (omogućen DOWNLOADWetransfer, Yousendit, Vimeo, …) u učestalom video formatu (H264 u MP4 formatu ili m2ts spremniku).
  • Nakon prijave za sudjelovanje, film i prijava se više ne mogu povući.
  • Festival ne plaća naknadu za prikazivanje jer je isti neprofitnog karaktera.
  • Krajnji rok za registraciju i prijavu radova je 15. travnja 2014. do 20:00 sati.

Tročlani žiri će nagraditi:

• Najbolji film,
  • Najboljeg redatelja/redateljicu,
  • Najboljeg direktora fotografije,
  • Najboljeg montažera/montažerku,
  • Dodijelit će se i nagrada publike za najbolji film.

Festival će se održati u Rijeci (Hrvatska) od 28. do 30. svibnja.

SWITCH TO ENGLISH

Stiff_logo