02. studenoga 2021.

Poziv za ilustriranje SKC kalendara 2022

Studentski kulturni centar već četvrtu godinu za redom prikuplja radove mladih umjetnica i umjetnika koji će se uvrstiti u kalendar za nadolazeću godinu.

Ove vas godine posebno pozivamo da sudjelujete te da kroz vašu ilustraciju otputujemo u nadolazeću 2022. godinu.

Studentska svakodnevica često je prepuna obaveza, ali i rituala, navika od kojih se ne možemo odvojiti, aktivnosti koje s nekim dijelimo ili koje pak predstavljaju vrijeme koje provodimo sami sa sobom. Dok sjedite na zamornom predavanju ili uz laptop na kojem ponovno pišete seminarski rad ili ste možda u trošnom uredu na nekom honorarnom dosadnom poslu ili ste zatvoreni u svojoj studentskoj sobi jer vani strašno puše i hladno je ili ste pak osuđeni na tu istu sobu jer ništa ne radi i sve je zatvoreno, … recite nam ilustracijom, gdje biste voljeli biti? U čijem društvu, na kojem mjestu…što biste voljeli činiti? Je li to neko mjesto samo u vašim mislima ili stvarno mjesto? Ima li to mjesto miris? Čuje li se neka glazba ili zvukovi? Prizovite ga ilustracijom.

Pozivamo vas da kreirate ilustraciju na čiji pogled odlutamo upravo tamo, u vaš miran trenutak samoće ili uzbudljiv trenutak dobrog društva, predivne prirode, nekog urbanog grada ili pak bespuća tehnologije ili svemira. Kako možete doći do tog mjesta? Je li to uopće mjesto ili osjećaj? Pogled na ilustraciju neka sugerira bijeg upravo u taj željeni svijet, na to mjesto, u to društvo, u tu atmosferu koja oslikava određen mjesec na kalendaru. Ono „dosadno“ u svakodnevnim ritualima što radimo ili moramo svakodnevno činiti za studij ili posao, zamijenite vašim željama, sretnim i ugodnim mjestima, prostorima, druženjima, mirisima i okusima, kvalitetnoj provedbi vremena; sve ono za što „svaki dan“ zbog obaveza možda nemamo vremena.

Poziv za zaprimanje crteža i ilustracija otvoren je od 1. do 21.11.2021. Radovi moraju biti u crno-bijeloj boji te su dozvoljene sve crtačke tehnike. Prijave se zaprimaju putem Google obrasca.

Prijaviti se mogu studentice i studenti Sveučilišta u Rijeci, alumni umjetničkih akademija te mlade umjetnice i umjetnici. Uz rad je potrebno priložiti vrlo kratku biografiju autora/ice te kratki opis rada uz eventualnu napomenu ukoliko ciljate na određeni mjesec u kalendaru. Jedan autor može poslati maksimalno tri rada.

Kalendar se tiska u crno-bijeloj boji dimenzija A5.

Odabrane autorice i autore ćemo kontaktirati najkasnije do 25.11.2021. Predstavljanje kalendara i druženje s autorima održat će se sredinom siječnja 2022. godine u Galeriji SKC u Rijeci.

Veselimo se vašim prijavama!