07. studenoga 2019.

Poziv na 2. predavanje projekta Riječke studentske godine 1968.-1971.: Talijanski studentski nemiri; Između Hladnog rata i nacionalnih politika – primjer Trsta

U utorak 12. studenog 2019. godine, s početkom u 15 sati, na FFRI (dvorana 106) održat će se 2. predavanje projekta Riječke studentske godine 1968.-1971.: Talijanski studentski nemiri; Između Hladnog rata i nacionalnih politika – primjer Trsta

Riječke studentske godine (1968.-1971.)

Projekt Riječke studentske godine (1968.-1971.) pokrenuo je odsjek za povijest pri Filozofskom fakultetu u Rijeci.

Glavni cilj projekta je istraživanje lokalne povijesti. Burni i prijelomni događaji s kraja 60-ih i početkom 70-ih imali su refleksije i na Grad Rijeku i njezinu studentsku zajednicu. Rijeka se upravo u tim godinama oblikuje u sveučilišni grad. Kroz predavanja, postavit će te događaje i procese u lokalno okruženje u razdoblju od 1968. do 1971. godine.

Prvo predavanje je održao dr. sc. Darko Dukovski, “Jugoslavenski kontekst studentskog pokreta 1968. -1971.
Upravo sljedeće predavanje, drugo po redu, održati će dr. sc. Carla Konta, Talijanski studentski nemiri; Između Hladnog rata i nacionalnih politika – primjer Trsta.

Predavanjima će se dati uvid u različite aspekte studentskog života i djelovanja. Dr.sc. Darko Dukovski govorio je o studentskom pokretu u
Istri, dajući time priliku upoznavanja regionalnog pogleda na tu problematiku. Dr.sc. Carla Konta će svojim doprinosom dati uvid u situaciju studentskih pokreta u Italiji.

Nositeljica projekta je dr.sc. Andrea Roknić Bežanić, a sve detalje o projektu i najave za buduća predavanja također možete pratiti putem Facebook stranice Riječke studentske godine 1968. -1971.

Projekt Riječke studentske godine 1968. -1971. je (su)financiralo Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava – Susjedstvo Kampus