Popularna radionica filmske kritike i ove godine uoči STIFF-a!

2 U susret petom, jubilarnom izdanju Međunarodnog studentskog filmskog festivala STIFF-a (18. – 21. 10. 2018, Art-kino, Rijeka) čiji filmski program čine 44 filma svih žanrova iz 22 zemlje svijeta, i ove će godine riječki studenti s afinitetom prema filmu i filmskoj kritici imati priliku pohađati besplatnu radionicu iz filmske kritike. Prijave su otvorene od 9. do 13. listopada, dok samu radionicu Dejan Durić, profesor s Filozofskog fakulteta u Rijeci i filmski kritičar, vodi od 15. do 22. listopada. Tijekom radionice analizirat će se tekstovi filmske kritike, problematizirati struktura i vrste filmske kritike, odgledati neki od filmova iz STIFF-ove konkurencije te na njihovom primjeru pokušati primijeniti stečeno znanje. Kao i svake godine dosad, rezultat radionice bit će tekstovi čiju će selekciju organizatori festivala, udruga Filmaktiv i Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci, objaviti na web stranicama STIFF-a . Prijavite se do 13. listopada na stiff@uniri.hr! Broj mjesta je ograničen.