08. ožujka 2016.

Otvorenje izložbe O V E R / S E A S

SKC galerija Vas poziva na otvorenje multimedijalne pop-up izložbe mlade austrijske umjetnice Helene Thümell, pod nazivom O V E R / S E A S. Otvorenje izložbe je u petak 11.03 u 20:00 sati i moguće je pogledati još samo u subotu 12.03 od 16:00 do 20:00 sati.
overseaseweb

Helene Thümell

Studirala je arhitekturu u Grazu, radila kao scenografkinja na mnogim kazališnim i filmskim produkcijama, te surađivala sa mnogim umjetničkim i kulturnim organizacijama.
Studentica je master studija Medijskih umjetnosti i praksi (MAP) pri Visokoj šoli za Umetnost u Novoj Gorici.
U svojem radu eksperimentira s kombinacijama analognih i digitalnih medija.
Inspirirana arhitekturom, znanošću, sustavima i tehnologijama Helene traži poveznice između prostora, vremena i granica unutar socio-političkih sistema koji nas okružuju.
Izlaže u Austriji, Belgiji, Njemačkoj, Sloveniji i Hrvatskoj, a u Rijeku se vraća kako bi prezentirala svoja ranije započeta umjetnička istraživanja na ovim prostorima.

Otvorenje samostalne pop-up izložbe zakazano je u petak 11.03 u 20:00 sati.
Izložbu je moguće posjetiti samo još u subotu, idući dan, od 16:00 do 20:00 sati.