06. ožujka 2020.

Održane radionice za djelatnike i umirovljenike u sklopu projekta „Inkluzivni Kampus“

Na Građevinskom fakultetu i u Matici umirovljenika grada Rijeke – klub „Trsat“, prošli tjedan su završene radionice za djelatnike i umirovljenike „Naš Kampus“ u sklopu projekta „Inkluzivni Kampus“. Cilj radionica je bio da djelatnici i lokalna zajednica predlože moguća rješenja za uređenje otvorenih prostora Kampusa. Radionice su se odvijale kroz rad u manjim grupama. U okviru radionice djelatnici i umirovljenici su se kroz kratko predavanje upoznali s principima inkluzivnog i univerzalnog dizajna te projektom “Inkluzivni Kampus”.

Rezultati radionica kao i svih faza ovog projekta biti će prezentirani po završetku projekta lokalnoj zajednici kao i široj javnosti.
Voditeljice projekta su docentice Iva Mrak i Sanja Šurdonja s Građevinskog fakulteta.

“Projekt je financiralo Sveučilište u Rijeci, strateški i programski partner u provedbi projekta Rijeka 2020 – Europska prijestolnica kulture u sklopu programskog pravca 27 susjedstava – Susjedstvo Kampus”