28. listopada 2019.

Na Kampusu obilježena akcija “Zasadi drvo ne budi panj”

Zasadi stablo ne budi panj

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci obilježena je građanska inicijativa Dani kolektivne sadnje drveća u Hrvatskoj 25. 26. i 27.10.2019. – Zasadi stablo ne budi panj.

Ozelenili smo Kampusa tako što smo zasadili aleju drena u Ulici Radmile Matejčić, ispred zgrade sveučilišnih odjela.

Sadnju je organizirao Rektorat Sveučilišta u Rijeci, Studentski centar Rijeka i Kampus kreativni tim – ”Susjedstvo Kampus” u sklopu programskog pravca ”27 susjedstava” projekta ”Rijeka EPK 2020.”, a u suradnji sa studentima i predstavnicima Studentskog zbora Sveučilišta u Rijeci. Akciji su se pridružili i učenici Osnovne škole ”Vladimir Gortan” likovnim aktivnostima i pomagali pri sadnji.

Predstavnici Udruge ”Dren” iz susjedstva Drenova, Kampusu su poklonili i zasadili sadnice originalne drenovske drenjule (drena).

Prve sadnice drena zasadili su:

Svi ćemo se truditi i paziti na sadnice da izrastu u čvrsta stabla, koje će Kampusu davati kisik, svojim krošnjama pružati hladovinu i oplemeniti vizuru te rađati ukusnim i zdravim plodovima.

Ovo je tek početak ‘zelene’ politike Sveučilišta u Rijeci i snažnije integracije Kampusa kao gradske četvrti. Ozelenjivanja Kampusa će se provoditi po fazama i kalendaru sadnje.