24. travnja 2017.

Međunarodni seminar studentskih radija „Hear me“

Foto: Boris Kanazir / Radio Rijeka

Radio Sova, studentski radijski program Radio Rijeke i Sveučilišta u Rijeci, uz Studentski zbor Sveučilišta u Rijeci, bili su domaćin 14. seminara studentskih radija “Hear Me“.

Na seminaru se dva puta godišnje okupljaju predstavnici studentskih radija iz Hrvatske (Zagreb, Dubrovnik, Osijek), Slovenije (Ljubljana i Maribor), Bosne i Hercegovine (Mostar, Sarajevo), Srbije i Crne Gore (Podgorica).

Ovog puta, seminar se održao u Rijeci od 20. do 23. travnja na HRT Radio Rijeci i Filozofskom fakultetu u Kampusu. Ugostili su 33 kolega iz regije, od novinara, voditelja, do glazbenih urednika i tonskih realizatora. Tom prilikom, sudionici su sudjelovali na edukativnim radionicama i predavanjima, tribnama, gostovanjima u prostorima Radio Rijeke te popratnom programu.

Dobili su izvrsnu priliku za učenje, razmjenu iskustava i druženje mladih ljudi sa zajedničkom ljubavlju – radiom.

Već sedam godina Radio Sova emitira se na frekvencijama Radio Rijeke svake noći, od 22:30 sati do 01:00 sat. Uz Radio Sovu, studentske radijske programe imaju Dubrovnik, Osijek, Split i Zagreb.

Radio Sova na okupljanjima studentskih radija sudjeluje od trećega susreta Hear Me, održanoga u Zagrebu u prosincu 2010. Riječki studenti – radijski novinari, tonski realizatori i glazbeni urednici već su jednom bili domaćini kolegama: organizirali su peti Hear me u rujnu 2011., kada su prvi put sudjelovali predstavnici iz inozemstva – Radio Študent iz Ljubljane.

Voditelj projekta je FFRI student Davor Pejić, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.