06. veljače 2020.

Izložba: A gdje je šesto?

Izložba: “A gdje je šesto? – Aktivacija čula kroz privremene umjetničke intervencije u stalnom postavu muzeja“, odnosno diplomski rad Ivone Habijanec, studentice Akademija primijenjenih umjetnosti: Sveučilište u Rijeci nastao je kao želja za oplemenjivanjem stalnog postava Prirodoslovnog muzeja u Rijeci, ali i kao želja za unapređivanjem i popularizacijom likovne umjetnosti te interakcijom s publikom kroz umjetničke instalacije.

Jedan od ciljeva projekta je i izloženost radova lokalnoj i široj zajednici, uz naravno razvoj publike i razvijanje kulturne osjetljivosti.

Kroz projekt su detaljnije osmišljeni radovi te je razmatranja njihova tehnička narav, kao i stalni postava Prirodoslovnog muzeja.

U svibnju 2019. je započeo projekt, a od rujna 2019. do siječnja 2020. godine su završeni radovi. Izložba je postavljena 22. siječnja, a trajala je do 05. veljače 2020.

Voditeljica projekta je APURI studentica Ivona Habijanec, a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.