08. travnja 2022.

Impulse 2022: koncertne poslastice za svačije uho

Deveto izdanje Impulse Festivala bit će pravo slavlje klupske kulture. Bacite oko na program i sve što vas čeka od koncerata na ovogodišnjem Impulseu, koji će se održati od 19. do 24.04. na čak 10 riječkih lokacija!

Barbara Munjas @ Botel Marina – četvrtak, 21.4. u 21 h

Barbara Munjas je kantautorica koja se posljednjih godina nakon glazbenog djelovanja u sastavima “Gustafi” i “Barbari” posvetila solo karijeri. Na Impulse Festival dolazi promovirati svoj debitantski album “Right Place Right Time”! Barbara će svoj album izvesti u punom sastavom s pratećim bendom. Veselimo se prvom albumu jedne od najoriginalnijih kantautorica hrvatske scene te njegovoj koncertnoj promociji!

Packmess @ Peek&Poke – četvrtak, 21.4. u 20 h

Povodom 15 godina rada muzeja informatike Peek&Poke očekuje nas posebno gostovanje eksperimentalnog umjetnika Packmess. Packmess izvodi audiovizualni performans kroz improvizaciju koja je bazirana na minimalističkim gitarskim dronskim strukturama uz dodatak ‘eksplozivne’ muzičke ekspresije ostvarene putem joysticka koje koristi kao muzički instrument!

Ulaz je slobodan, ali je ograničen na 25 ljudi! Rezerviraj mjesto tako da pošalješ e-mail s naslovom “Daj mi Packmess” na: info@distune.org

E.N.D. i Mburns @ Beertija – petak, 22.4. u 21 h

Najglasniji nastup na festivalu ove godine rezerviranje za zadarske metale legende E.N.D. u kombinaciji s lokalnim MBurns. Ovaj je dvostruki nastup apsolutna poslastica za sve ljubitelje ekstremnijih podžanrova metala.

E.N.D., poznati i kao Evil Never Dies, jedan su od najstarijih aktivnih metal bendova iz Hrvatske. Štuju kompleksan groove, zademfane tonove u drop štimu i nabrijane rifove, zapakirane u njihovu prepoznatljivu mješavinu thrasha, death metala i hardcore punka, privlačnu ljubiteljima umjetnika kao što su Meshuggah, Napalm Death, Sylosis i Whitechapel.

MBurns je četveročlani metal bend iz Rijeke osnovan 2006. godine. Od svog osnutka bend je odsvirao brojne klupske i festivalske nastupe diljem Hrvatske, kao i one izvan granica (Slovenija, Engleska, Bosna i Hercegovina).

Ulaznice: 40 (pretprodaja) / 60 kn (na dan koncerta)
* Kupljena ulaznica uključuje i upad na after. Svi posjetitelji koji dođu nakon koncerta, za ulaznicu na after trebati će izdvojiti 30 kuna.

Peki Pele @ Nemo klub –  petak, 22.4. u 21 h

Na deveto izdanje Impulse Festivala premjerno dolazi i pop mašina iz Zagreba Peki Pele! Kombinirajući plesni pop s punk estetikom i kućnom produkcijom, Peki dobiva autsajdersku naljepnicu i među poperima i među punkerima. U jednoj se stvari doduše slažu, uz Pekijeve pjesme je nemoguće stajati prekriženih ruku!

ABOP @ Pogon kulture – subota, 23.4. u 21 h

Deveto izdanje Impulse Festivala rasplesati će elektro mašina ABOP! ABOP je već 12 godina na hrvatskoj glazbenoj sceni sinonim za uspješno spajanje elektronske glazbe i koncerata uživo. U protekle dvije godine riječka publika ih je mogla upoznati na open air koncertima (Music ON!, Swamp up Rijeka), sad je došlo vrijeme i za premijerni klupski nastup. Energična live electronica koju izvode na pozornici, svom prirodnom staništu, priskrbila im je titulu intrigantne i uzbudljive pojave na domaćoj sceni čiji nastupi garantiraju ekstatičan spektakl svjetskog kalibra.

Ulaznice: 60 (pretprodaja) / 80 kn (na dan koncerta)

Mrave brojim @ Nemo klub – subota, 23.4. u 21 h

Prvi klupski koncert riječkog glazbeno-umjetničkog kolektiva Mrave brojim u novom Nemo klubu! Ukratko – psihodelija, beatovi i glazbeno putovanje kroz Zemlju Kamenog Bizona. Glazba koja dolazi iz te zemlje zanimljiva je kombinacija indiea i psihodeličnog rocka.

Ulaznice: 30 (pretprodaja) / 40 kn (na dan koncerta)

Ulaznice za pojedine programe su već u prodaji u Dallas music shop Rijeka i u sustavu Entrio (detalji na službenoj stranici: www.distune.org).

Zajedničku organizaciju festivala potpisuju Distune Promotion i Studentski kulturni centar Sveučilišta u Rijeci, a za vizualni identitet festivala zaslužan je dizajnerski studio Radnja iz Zagreba. Festival sufinanciraju Ministarstvo kulture i medija Republike HrvatskeGrad Rijeka – Odjel za kulturuPrimorsko-goranska županijaHDS-ZAMP i Zaklada Kultura nova.

Pratite nas na Facebooku i Instagramu.