27. veljače 2020.

Druga faza hortikulturno umjetničke intervencije na Kampusu „I’m not a robot“!

I’m not a robot by Darko Fritz

I’m not a robot“ umjetnička je intervencija u okviru rezidencijalnog programa Vitamin D unutar programskog pravca 27 susjedstava Rijeka 2020 EPK. Umjetnik Darko Fritz, koji je još prošle godine najavio svoj projekt, Umjetnost u javnom prostoru“ , na Sveučilištu u Rijeci, točnije sveučilišnom Kampusu na Trsatu, izvest će svoj rad.

Projekt je također odabran i u sklopu Programa „Zeleni pojas“ u organizaciji INE.

U tijeku je druga faza izrade horitkulturne instalacije “I’m not a robot“. Teren je poravnat, a uz pomoć udruge Dragodid, traju aktivne radionice izrade suhozida.

Besplatnim majstorskim radionicama izrade suhozida su se priključili studenti, djelatnici Sveučilišta u Rijeci, ali i zainteresirani građani te oni najmlađi – učenici iz osnovnih škola Trsat i Vežica.

Po završetku izrade slova od suhozida, krenut ćemo s trećom fazom – sadnjom biljaka. Radi se o sadnji biljaka koje odgovaraju lokalnoj klimi, lozica i lavanda. Kako bi sve prošlo u najboljem redu, pobrinut će se krajobrazne arhitektice iz riječkog KD Čistoća d.o.o

Pogledajte galeriju kako su do sada tekli radovi