Cjelokupni filmski program STIFF-a na jednom mjestu

Međunarodni studentski filmski festival/Student international film festival (STIFF) će se u svom sedmom izdanju održati od 26. do 29. studenog u Art-kinu u Rijeci te po prvi put i online.

Sve filmove, kao i popratni program možete gledati online putem poveznice.

U četiri dana festivala programski blokovi vodit će nas kroz najrazličitije teme, od lutanja stvarnim i imaginarnim prostorima u programu Skitnice koji nas svojom poetičnošću mami na put bez povratka, preko Rubova sigurnosti jednoličnih i izvjesnih života u kojima smo prečesto učahureni, pa do sasvim uvrnutih i jedinstvenih težnji i želja osebujnih protagonista u programu Brije. Gledat ćemo filmove od Brazila do Australije, Estonije i Norveške do nama susjednih zemalja, dok će Izrael predvoditi uvijek izvrsnim animacijama.

  • Četvrtak 26.11.2020.

18:00 Art-kino Otvorenje festivala ADIO / ADIEU

  1. PEČAT
    The Stamp, Belgija / Hrvatska, 2019., Režija: Lovro Mrđen, igrani
  2. ŽELIM SE VRATITI VRATITI VRATITI
    I Want to Return Return Return, Njemačka, 2020., Režija: Elsa Rosengren, igrani
  3. ZORG II
    Zorg II, Estonija, 2019., Režija: Auden Lincoln-Vogel, animirani

20:00 Art-kino Natjecateljski program SKITNICE / WANDERERS

  1. FATA MORGANA
    Fata Morgana, Izrael, 2019., Režija: Daniella Bokor, Leanna Berkovitch, animirani
  2. ZA TEBE
    For Your Sake, Njemačka, 2019., Režija: Ronja Hemm, dokumentarni
  3. ŠERBET
    Sherbet, Srbija, 2019., Režija: Nikola Stojanović, igrani

20:00 SKC Galerija - OKC Palach, Kružna ulica / Korzo 26c
Otvorenje izložbe Zvučne okupacije/Sound Occupations

21:00 Art-kino OKC Palach Dance performance HODOGRAM

  • Petak 27.11.2020.

13:00- 18:00 SKC Galerija - OKC Palach, Kružna ulica / Soundbox Korzo 26c
Izložba Zvučne okupacije/Sound Occupations

18:00 Art-kino Natjecateljski program RUBOVI / EDGES

  1. JUŽNO VOĆE
    Summer Fruits, Hrvatska, 2019., Režija: Josip Lukić, igrani
  2. SUNČEVA SJENA
    The Shadow of the Sun, Izrael, 2019., Režija: Ido Hartmann, animirani
  3. ZAŠTO MAMA VAZDA PLAČE?
    Why is Mom Always Crying?, Bosna i Hercegovina, 2019., Režija: Karmen Obrdalj, dokumentarni
  4. NIGDJE
    No Place, Brazil, 2019., Režija: Gabriel Amaral, igrani
  5. ZLATNA DVORANA
    Golden Gym, Izrael, 2019., Režija: Tamir Aharoni, animirani

20:00 Art-kino Natjecateljski program BRIJE / TRIPPING OUT

  1. FRKA
    The Buzz, Mađarska, 2019., Režija: Dániel Füzes, igrani
  2. U LABIRINTU
    Inside the Pipelines, Izrael, 2019., Režija: Adva Santo, animirani
  3. SVE MAČKE SU SIVE U MRAKU
    All Cats Are Grey in the Dark, Švicarska, 2019., Režija: Lasse Linder, dokumentarni
  4. SAMO SU PLASTIKA I DIJAMANTI VJEČNI
    Slovačka, 2018., Režija: Štefánia Lovasová, igrani
  • Subota 28.11.2020.

9:00 - 14:00 Pothodnik kod tržnice / Kazališni park
Otvorenje izložbe Soundtrack svakodnevice/Everyday Soundtrack

13:00- 18:00 SKC Galerija - OKC Palach, Kružna ulica / Soundbox Korzo 26c
Izložba Zvučne okupacije/Sound Occupations

15:00 Art-kino Natjecateljski program PROKLIZAVANJE / SLIPPING

  1. ONDINE
    Ondine, Poljska, 2019., Režija: Tomasz Sliwinski, igrani
  2. U OBLACIMA
    Airhead!, Belgija, 2019., Režija: Gaspar Chabaud, animirani
  3. AMATER
    Amateur, Italija, 2019., Režija: Simone Bozzelli, igrani
  4. GNT
    GNT, Australija, 2019., Režija: Sara Hirner, Rosemary Vasquez-Brown, animirani

17:00 Art-kino Natjecateljski program VIŠEGLASJE / POLYPHONY

  1. NE OSJEĆAM SE NAJBOLJE
    I'm Not Feeling Very Well, Hrvatska, 2019., Režija: Sunčana Brkulj, animirani
  2. CRYENE DONOVAN
    Cryene Donovan, Mađarska, 2020., Režija: Dénes Németh, dokumentarni
  3. HOBOTNICA I MORAY
    Octopus and Moray, Njemačka, 2019., Režija: Sebastian Husak, igrani

19:00 Art-kino Natjecateljski program RANDEVU / RENDEZVOUS

  1. EFFORTLESS
    Effortless, Hrvatska/Bosna i Hercegovina, 2019., Režija: Filip Lončarić, igrani
  2. UMAK OD JABUKA
    Apfelmus, Austrija, 2019., Režija: Alexander Gratzer, animirani
  3. POTRAGA ZA SLONOVIM OTISKOM
    Looking for an Elephant Footprint, Slovačka, 2019., Režija: Katarína Jonisová, dokumentarni

20:00 Art-kino Natjecateljski program LOV / THE HUNT

  1. JOŠ UVIJEK NE ZNAM
    I Still Don't Know, Hrvatska, 2020., Režija: Bela Bračko-Milešević, dokumentarni
  2. KRHKO
    Fragile, Hrvatska, 2019., Režija: Tomislav Šoban, igrani
  3. RIJEŠENO
    Tick, Njemačka, 2019., Režija: Fabienne Priess, Levin Tamoj, animirani
  4. CINDY
    Cindy, Izrael, 2019., Režija: Shemer Gaon Baraba, igrani
  5. KRIVI SMJER
    Wrong Direction, Norveška, 2019., Režija: Signe Rosenlund-Hauglid, dokumentarni
  • Nedjelja 29.11.2020.

9:00 - 14:00 Pothodnik kod tržnice / Kazališni park
Zvučne instalacije SOUNDTRACK SVAKODNEVICE / EVERYDAY SOUNDTRACK

16:00 Art-kino Natjecateljski program PLUTANJE / FLOATING

  1. Q: ZRCALNI EFEKT
    Q: ghostly remote effect, Njemačka, 2019., Režija: Marcus Hanisch, igrani
  2. SVI TIHO
    Nobody Speak, Izrael, 2019., Režija: Rotem Shapira, animirani
  3. POSLJEDNJI RIBOLOV
    The Last Fishing Journey, Švicarska, 2019., Režija: Tanguy Guinchard, dokumentarni
  4. POLARBARRY - PROBIJMO LED!! - VLOG #207
    PolarBarry - Let's Break The Ice!! - Vlog #207, Nizozemska, 2019., Režija: Wouter Dijkstra, animirani

17:30 Art-kino Natjecateljski program ČVOROVI / KNOTS

  1. SLUŠAŠ LI, MAJKO?
    Are You Listening Mother?, Turska/Njemačka, 2019., Režija: Tuna Kaptan, igrani
  2. PRAŠNJAVO MORE
    To the Dusty Sea, Francuska, 2019., Režija: Héloïse Ferlay, animirani
  3. POSTATI NETKO
    Devenir Grand Demain, Njemačka, 2020., Režija: Miguel Temme, dokumentarni

19:00 Art-kino DODJELA NAGRADA/ AWARD CEREMONY
Natjecateljski program KOREKCIJE / ADJUSTMENTS

  1. MASEL TOV KOKTEL
    Masel Tov Cocktail, Njemačka, 2020., Režija: Arkadij Khaet, Mickey Paatzsch, igrani
  2. PLES NA MARGINI
    Happy in The Gap, Brazil, 2020., Režija: Lucas H. Rossi dos Santos, dokumentarni
  3. KAKO PUŠTATI ZMAJA?
    How to Fly a Kite?, Rumunjska, 2018., Režija: Loránd Gábor, igrani

Međunarodni studentski filmski festival / Student International Film Festival (STIFF) pokrenut je 2014. godine u produkciji udruge Filmaktiv i Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci (SKC) s ciljem predstavljanja najboljeg od svjetske recentne filmske produkcije studentskog i debitantskog filma.

Festival je organiziran  u partnerstvu s Art-kinom i Radio Rožom, a sufinanciran je sredstvima Sveučilišta u Rijeci, HAVC-a, Društva hrvatskih filmskih redatelja (DHFR), EPK Rijeka 2020 i Primorsko-goranske županije.