01. veljače 2017.

Autorski projekt Edvina Liverića i Nike Ivančić – Cabaret Valeska

Monodrama «Cabaret Valeska» poigrava se elementima dramskog i plesnog teatra te cabareta. Kroz prožimanje tih triju scenskih umjetnosti dočarava se život i djelo Valeske Gert, nekoć slavne, a danas pomalo zaboravljene glumice, plesačice i svojevrsne pionirke performansa.

Veleska je živjela i djelovala u prvoj polovici prošlog stoljeća te je svojim stvaralaštvom udarila temelje jednom novom pravcu u umjetnosti, a kojeg danas poznajemo kao Performans.

Premijera je izvedena 29. siječnja 2017. u 20h u Book caffeu “Dnevni boravak”, Ciottina 12a u Rijeci, a prva reprizna izvedba već 30. siječnja 2017. također u 20h.

Režija: Edvin Liverić; Izvodi: Nika Ivančić; Glazba: Sandi Bratonja; Video: Marin Lukanović; Koncept scene i kostima: Edvin Liverić i Nika Ivančić; Izrada kostima: Desanka Janković; Grafičko oblikovanje: Nikki Vancaš; Pod pokroviteljstvom SKC-a i UNIRI-a.

Predstava Cabaret valeska nastala je kao završni rad na preddiplomskom studiju Gluma i mediji Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.

Voditeljica projekta je APURI studentica Nika Ivančić (uz ostatak tima), a projekt se izveo uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.